»Učitelj se bo moral odločiti, katere vsebine bo peljal na daljavo in katere vsebine bo izvajal, ko bo imel razred pred seboj.«
»Kako na daljavo ponuditi kakovostne vsebine o umetnosti? Za različne generacije, za različne interesne skupine? Trenutno je to izziv, s katerim se aktivno spoprijemamo.«
»Organizacija je boljša, bolj prilagojena. Vidi se, da so šole nekaj investirale v to med počitnicami, tudi učitelji.«
»Če so napori preveliki, za kogar koli, ne samo za učitelje, tudi učence, starše, moramo tempo zmanjšati, da bomo ta tempo lahko zdržali še prihodnje tedne.«
»Zdaj moramo najprej ugotoviti, kateri učitelji so izjeme, potem se bomo pa prešteli in najbrž odredili izobraževanje na daljavo, če bomo prišli do podatka, da pouka ne moremo peljati naprej.«
»Nekaj šolskega dela je suhoparnega, razno prepisovanje, delovni listi, tu še vidim mogoče malo rezerve, da bi učitelji posegli po kakšnih malo bolj inovativnih pristopih.«
»Nekateri učitelji v Beogradu pa so povedali, da so mestni šolski inšpektorji preverjali, v katerih šolah učitelji ne delajo.«
»Tukaj govorimo o asistenci, ki jo je treba nuditi mlajšim učencem, od 1. do 5. razreda. Jasno je, da pouk na daljavo nikakor ne more ustrezno nadomestiti pouka v fizični obliki, starejši učenci pa verjetno potrebujejo več nekega nadzora, spodbude staršev, ker učitelj ni prisoten.«
»Zdaj res točno vem, kateri delovni zvezki so za kateri predmet in ali je sin v torbo dal res vse, kar potrebuje.«
»S študenti. Tudi učitelji, ki gredo v karanteno, izvajajo tudi pouk na daljavo, od doma. Vsi vstopamo v razrede: od svetovalne službe do vodstvenih delavcev, knjižničark.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju